Aktualności

Ferie w SP Nawodzice

Ferie ze sportowymi sukcesami dzieci i młodzieży z Nawodzic.

Podczas ferii zimowych uczniowie szkoły Podstawowej z Nawodzic oraz ich starsi koledzy i koleżanki brali udział w szeregu konkursach, wyjazdach i imprezach sportowych oraz turystyczno krajoznawczych organizowanych min. przez Szkołę Podstawową w Nawodzicach, Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie oraz Ośrodek sportu i Rekreacji w Staszowie.

Ferie rozpoczęły się zabawą choinkową w Szkole Podstawowej w Nawodzicach, na której nie zabrakło świetnej atmosfery, dobrej muzyki, pięknych przebrań i wyśmienitej zabawy. Już 2 lutego dzieci i młodzież z Nawodzic wyjechała do Sandomierza do kina na film animowany pt. „Trolle”, zaś 8 lutego wielkim zainteresowanie cieszył się wyjazd do Kielc do teatru Kubuś na sztukę pt. „Czerwony Kapturek”, oraz zwiedzanie muzeum zabawek, największego w Polsce i jednego z największych w Europie. Również 8 lutego młodzież z Nawodzic wzięła udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, zajmując kolejno wśród dziewcząt 1 miejsce Klaudia Grębowiec, 2 miejsce Aleksandra Walicka i 3 miejsce Sandra Golonka, a wśród chłopców 1 miejsce zajął Sebastian Golonka a 2 miejsce Bartek Lasota również z Nawodzic. Dzień wcześniej, bo 7 lutego dzieci i młodzież z naszej szkoły brała udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego organizowanym przez GOK w Klimontowie, na którym nasi podopieczni zajęli wszystkie miejsca na podium, tj. dziewczęta: Bieniek Marta, Orłowska Natalia i Gabriela Sajda, chłopcy: Jakub Rębacz, Orłowski Wiktor, Walicki Bartek. Dnia 9 lutego w Szkole Podstawowej w Nawodzicach pod hasłem „Ferie na sportowo”, odbył się szereg konkursów z nagrodami dla dzieci i młodzieży z Nawodzic, m.in.: Turniej szachowy, warcabowy i bilardowy.
W turnieju szachowym najlepszy okazał się Daniel Bara, drugie miejsce zajął Rębacz Jakub, zaś trzecie miejsce na podium należało do Sebastiana Golonki. W turnieju warcabowym najlepszą zawodniczką została Marta Bieniek, drugie miejsce zajął Piotr Olechowski a na trzecim miejscu uplasowała się Walicka Aleksandra. W turnieju bilardowym pierwsze miejsce na podium zajął Sebastian Golonka, drugie miejsce zajął Bartek Lasotka, a trzecie miejsce wywalczyła Natalia Orłowska.
10 lutego bieżącego roku nasi sportowcy wzięli udział w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie. Dzieci i młodzież została podzielona na grupy wiekowe, zaś turniej odbył się systemem pucharowym gry do trzech wygranych setów w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum oraz systemem gry każdy z każdym w kategorii Open. Po wielu godzinach gry do finału zakwalifikowało się pięcioro uczniów ze szkoły podstawowej oraz 3 uczniów z gimnazjum. W sumie sportowcy z Nawodzic i ich opiekun Pan Szczepan Ewiak zdobyli aż 9 medali, a byli to min. do lat 12 kategoria dziewcząt: Bieniek Marta (miejsce 1), Orłowska Natalia(miejsce 2),Sajda Gabriela (miejsce 3), Kategoria chłopców do lat 12: Walicki Bartek (miejsce 1), Orłowski Wiktor (miejsce 3), od 13 do 16 lat: Grębowiec Klaudia (miejsce 1), Golonka Sandra (miejsce 2), Walicka Aleksandra (miejsce 3). Liczba uczestników biorących w turnieju dzieci przekroczyła 45 osób.
Zwycięską szkołą turnieju została S.P. w Nawodzicach. Należy nadmienić, iż zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawodzicach jak i młodzież pochodząca z Nawodzic i trenująca pod okiem pana Szczepana Ewiaka a uczęszczająca do Gimnazjum w Klimontowie zakwalifikowała się do półfinału województwa świętokrzyskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt, który odbędzie się w marcu 2017r.
Uwieńczeniem sportowych zmagań było zorganizowanie dla dzieci i młodzieży szkolnej zajęć z narciarstwa i saneczkarstwa w pobliskiej malowniczej okolicy Nawodzic, zajęcia te dały dużo radości i rozwinęły i doskonaliły umiejętności z zakresu sportów zimowych.
Należy nadmienić, iż Szkoła Podstawowa w Nawodzicach dzięki przebudowie zyskała nową infrastrukturę, dzięki czemu Szkoła Podstawowa w Nawodzicach posiada bardzo dobre zaplecze sportowez, czego, na co dzień mogą korzystać dzieci i młodzież.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Nawodzicach jak i trener „zwycięskich Nawodzic” składają szczególne podziękowania za opiekę oraz dowóz dzieci na Turniej do Staszowa Pani Ewelinie Orłowskiej, Panu Janowi Kurkiewiczowi oraz Panu Sebastianowi Ocetkowi.
O organizatorzy powyższych turniejów min. S.P w Nawodzicach, nauczyciel wychowania fizycznego Pan Szczepan Ewiak oraz OSiR Staszów, wszystkim uczestnikom konkursów i zawodów sportowych życzą dalszych sukcesów i zapraszamy na następne turnieje do Nawodzic, Klimontowa i Staszowa.
Więcej informacji na temat sportowych ferii dostępnych jest na facebooku strona: SP Nawodzice, gdzie można zobaczyć min. zdjęcia z turniejów, konkursów i wyjazdów dzieci i młodzieży.
A poniżej tabele z wynikami.
Tabela końcowa za zajęcie najlepszych wyników w przeliczeniu na punkty Otwarty Turniej Tenisa Stołowego Staszów: