KCK zaprasza: Artur Andrus

Utworzono: piątek, 13, lipiec 2012
Kieleckie Centrum Kultury
zaprasza na koncert
promujący najnowszą płytę
Artura Andrusa
"Myśliwiecka"
16.09.2012r., godz. 18:00
Duża Scena KCK

Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", znany i lubiany konferansjer różnych spotkań kabaretowych, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", a także laureat konkursu "Mistrz Mowy Polskiej".
Myśliwiecka to nazwa ulicy w Warszawie, przy której znajduje się radiowa "Trójka" i tytuł płyty, na której Artur Andrus śpiewa swoje piosenki. Głównie kabaretowe, pisane do programów telewizyjnych i na potrzeby występów estradowych. Są wśród nich zarówno takie, które są już znane ("Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie", "Cieszyńska"), jak i takie, które znane dopiero będą (pieśń "Dam ci ptaszka" wykonywana przez Chór Męski im. Franka Szwajcarskiego, czy punkowo - skinowa "Glanki i pacyfki").
W koncercie promującym album "Mysliwiecka" znajdą się nie tylko utwory z płyty, ale również anegdoty, komentarze i wiersze napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii - oczywiście jak najpiękniejszą polszczyzną.

Arturowi Andrusowi towarzyszy czterech muzyków:
Wojciech Stec – fortepian
Łukasz Poprawski – saksofon
Łukasz Borowiecki – kontrabas
Paweł Żejmo – perkusja

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie KCK
413438142

Copyright © 2015 Klimontów wita... Wszelkie prawa zastrzeżone.