Aktualności

Obchody 60lecia LKS Klimontowianka

W dniach 28-29 lipca br. Ludowy Klub Sportowy obchodził jubileusz 60-lecia istnienia klubu. Sobotnią część wypełniły mecze piłki nożnej na boisku Orlik 2012. Klimontowscy piłkarze zmierzyli się z drużynami Wisły Sandomierz, OKS Opatów i MKS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Niedzielne obchody rozpoczęły się od Mszy św. w kościele parafialnym, której przewodniczył ks. kan. Henryk Hendzel.

Cześć oficjalna obchodów miała miejsce na klubowym stadionie. Po przedstawieniu historii klubu przez prezesa Piotra Lipińskiego życzenia i gratulacje na jego ręce złożyli m.in. dyrektor biura ŚZPN w Kielcach Maciej Cender oraz wicemarszałek województwa Kazimierz Kotowski. Z rąk wicemarszałka Wójt Gminy Klimontów Ryszard Bień otrzymał odznakę „Zasłużony dla sportu” nadaną przez Minister Sportu. Zasłużeni działacze i byli piłkarze otrzymali srebrne i złote odznaki ŚZPN. Zarząd Klimontowianki uhonorował najlepszego piłkarza w 60 letniej historii klubu Józefa Dywana wręczając mu pamiątkowy puchar. Zasłużeni dla klubu, działacze, piłkarze, sponsorzy wbijali pamiątkowe gwoździe. Byli piłkarze otrzymali również pamiątkowe koszulki klubowe.
Po części oficjalnej odbyły się mecze piłki nożnej. W pierwszym spotkaniu swoje umiejętności skonfrontowali oldboye Klimontowianki i AKS Busko-Zdrój. Pojedynek wygrała drużyna gospodarzy zwyciężając 3:2 (2:1). Po zakończonym spotkaniu prezes Klimontowianki wręczył pamiątkowy puchar drużynie gości.
W drugim meczu na płycie boiska stanęły drużyny LKS Klimontowianki i Widzewa Łódź. Drużyna gości na co dzień prowadzi rozgrywki w młodzieżowej Ekstraklasie. Do przerwy prowadziła drużyna gości 0:2. W przerwie meczu w strugach rzęsistego deszczu zaprezentowała się sekcja karate HanShi działająca przy klubie LKS. W drugiej połowie meczu goście strzelili jeszcze jedną bramkę, drużyna gospodarzy dwie. Drugą bramkę uzyskali egzekwując rzut karny. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3. Łódzcy piłkarze z rąk prezesa Klimontowianki otrzymali pamiątkowy puchar. Goście na ręce kapitana klimontowskiej drużyny przekazali koszulkę piłkarską z autografami grających zawodników.
Około godz. 20 na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru Anna Treter z zespołem. Po koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Project Band.