Rok 2017

W 78 rocznicę sowieckiej napaści na Rzeczpospolitą Polską Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski w dniu 18.09.2017 r. złożył wiązanki kwiatów i zapalił znicze pod pomnikami w Parku Katyńskim w Byszowie.

W dniach 23-24 września 2017 r. w Gimnazjum nr. 29 w Krakowie odbyły się II Mistrzostwa Polski w konkurencji speedball, do którego przystąpili zawodnicy i zawodniczki, którzy wcześniej uzyskali kwalifikacje wygrywając w swoich województwach. Do zawodów zgłosiło się ponad 100 uczestników i uczestniczek ze wszystkich województw, a tylko w pierwszym dniu zawodów zostało rozegranych ponad 200 meczy. Województwo świętokrzyskie reprezentowało dwoje zawodników z Nawodzice (Jakub Rębacz i Marta Dąbrowska), których opiekunem był Pan Szczepan Ewiak oraz jeden zawodnik z Goźlic (Kacper Moskal), którego opiekunem był Pan Krzysztof Dywan.

W dniu 4 września 2017 r. progi szkolnych budynków znów przekroczyły roześmiane dzieci, a z nimi troskliwi rodzice. W Publicznej Szkole Podstawowej uroczyście zabrzmiał hymn państwowy przy asyście pocztu sztandarowego ze sztandarem Jerzego Ossolińskiego. Cała społeczność szkolna uczciła minutą ciszy pamięć poległych w 78 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.

Podpisanie umowy na wodociąg i kanalizację

W dniu 23.08.2017r o godz. 1200 w Klimontowskiej Świetlicy Środowiskowej PGE Dystrybucja S.A. Rejon Energetyczny Staszów wraz z Gminą Klimontów w ramach akcji „Energetyczny tornister” rozdali specjalne niespodzianki dla pierwszoklasistów z Gminy Klimontów. 10 uczniów otrzymało kolorowe plecaki wraz z wyposażeniem. Do każdego plecaka dołączony jest odblaskowy miś, dzięki któremu dzieci będą widoczne w drodze do i ze szkoły. Uczniów wytypował Ośrodek Pomocy Społecznej w Klimontowie. „Energetyczne tornistry” wręczali: Dyrektor PGE Dystrybucja S.A. Rejon Energetyczny Staszów Damian Sierant, Kierownik PGE Dystrybucja S.A. Posterunek Energetyczny Klimontów Adam Zaroda oraz Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski. Ponadto każdy pierwszoklasista z rąk Wójta otrzymał słodki upominek. Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na symboliczny poczęstunek.

W niedzielę 06 sierpnia w Nawodzicach odbyły się Dożynki Sołeckie współfinansowane z projektu „Dożynki sołeckie tradycją kultywowaną i przekazywaną z pokolenia na pokolenie” w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na rok 2017” finansowanego ze środków własnych samorządu województwa świętokrzyskiego.

W dniu 07.08.2017 r. w Dworze na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach, uroczyście podpisane zostały umowy w ramach „Odnowy Wsi Świętokrzyskiej” pomiędzy Zarządem Województwa Świętokrzyskiego a gminami z powiatów sandomierskiego, opatowskiego, ostrowieckiego, starachowickiego i skarżyskiego.

9 lipca 2017 roku na Stadionie LKS Klimontowianka odbyła się XXII edycja imprezy pn. Podaruj Dzieciom Wakacje. Honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski.

W pierwszych dniach wakacji dzieci i młodzież należący do parafialnych grup duszpasterskich udali się na wypoczynek do Zakopanego i na Słowację.

2 lipca odbył się VI Piknik Rycerski, połączony z galą „Kryształowego Berła” – nagrody dla gwiazd polskiego kina, przyznawanej za wybitne role w filmach historycznych i kostiumowych. Tym razem jej laureatem został Leszek Teleszyński, czyli niezapomniany książę Bogusław Radziwiłł z filmowej ekranizacji „Potopu” w reżyserii Jerzego Hoffmana. Nagrodę wręczył Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski.

W niedzielę 25 czerwca br. w kościele pw. św. Józefa w Klimontowie została odprawiona msza św. z okazji jubileuszu 30-lecia kapłaństwa ks. kanonika Henryka Hendzla proboszcza tutejszej parafii.

W niedzielę, 25 czerwca 2017 r. w ramach inauguracji sezonu wakacyjnego na Kąpielisku w Szymanowicach, został rozegrany Turniej Siatkowej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Klimontów. Miejscem rozgrywek było boisko na piasku do siatkówki plażowej mieszczące się przy kąpielisku w Szymanowicach Dolnych. Turniej był skierowany do dzieci, młodzieży oraz mieszkańców z terenu Gminy Klimontów i nie tylko.

Stowarzyszenie „Nasze dziedzictwo Ossolin” zakończyło prace związane z remontem kolejnego nagrobka na Cmentarzu Parafialnym w Goźlicach.

W dniu 11.06.2017 r. w miejscowości Olbierzowice ks. kanonik Zbigniew Kuras - proboszcz parafii p.w. św. Wawrzyńca w Olbierzowicach poświęcił nowo wybudowany plac zabaw. W ceremonii udział wzięli: Marek Goździewski Wójt Gminy Klimontów oraz mieszkańcy Olbierzowic

W dniu 24.05.2017 r. w ramach zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych, wewnętrznych w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i stworzenia spójnego układu komunikacyjnego na terenie gminy Klimontów cz. III etap I i II” zostały odebrane roboty budowlane wykonanej przebudowy dróg gminnych/wewnętrznych

Czy Twoje dziecko już zastanawia się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej? Decyzja o wyborze szkoły nie należy do łatwych, tym bardziej, że szesnastolatek nie ma jeszcze sprecyzowanych ostatecznie zainteresowań i najzwyczajniej w świecie nie wie, co chce robić w życiu.

XI Integracyjy Bieg Klimontowski

czerwca 2017 r. - w Urzędzie Gminy w Łoniowie, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzowie w osobach - Prezes Feliks Szafirowski oraz Skarbnik Mariusz Ordon, podpisali umowę o przyznaniu pomocy za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej na operację: „Rozwijanie i podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej poprzez budowę świetlicy wiejskiej”, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W dniu 15 maja 2017 r. odebrano III, IV, V etap zadania pn. „Rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w miejscowościach: Goźlice, Klimontów, Krobielice, Olbierzowice, Ossolin, Byszów przykładem inwestycji przyczyniającej się do rozwoju sportu i integracji społecznej w gminie Klimontów”: budowa boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej w Goźlicach, budowa siłowni zewnętrznej w miejscowości Krobielice, budowa placu zabaw w Olbierzowicach

W dniu 4 maja odbyły się obchody Dnia Strażaka w jednostce OSP Klimontów. O godz. 18:00 w Kościele Parafialnym sprawowana była Msza Św. w intencji strażaków. Kolejnym punktem obchodów była uroczysta zbiórka przed remizą OSP. W uroczystości wzięli udział strażacy OSP Klimontów, OSP Szymanowice, Wójt Gminy Klimontów, Kapelan Gminny strażaków, przedstawiciele Rady Gminy, zaproszeni goście.

Uroczystości obchodów 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęły się mszą św. w Kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Klimontowie w intencji Ojczyzny.

W sobotę 8 kwietnia już po raz piąty odbyło się Śniadanie Wielkanocne Gminy Klimontów.Tegoroczne Śniadanie przybrało nieco inną, niż dotychczas formę. Miejscem uroczystości był Rynek Klimontowski, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich: Przybysławice, Konary i Konary – Kolonia, Borek Klimontowski i Byszówka, Górki, Byszów, Beradz, Nawodzice, Pęchów, Zakrzów, Krobielice, Wilkowice, Grabina, Olbierzowice, Stowarzyszenie Razem dla Zakrzowa oraz Sołectwo Ułanowice wystawiły swoje stoiska.

21 marca 2017r. w Zespole szkół na hali sportowej w Bilczy w ramach Świętokrzyskiego Dnia Tenisa Stołowego, odbył się turniej tenisa stołowego w grach singlowych szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Z małym wyprzedzeniem Gospodynie z trenu gminy Klimontów Świętowały tegoroczny Dzień Kobiet. Uroczystość odbyła się 28 lutego w świetlicy Wiejskiej w Pokrzywiance.

Prezes Stowarzyszenia „Nasze dziedzictwo Ossolin”, dziennikarz i regionalista Rafał Staszewski otrzymał nominację do nagrody Świętokrzyskiej Victorii w kategorii „osobowość”.

Szkoła Podstawowa w Nawodzicach dzięki przebudowie zyskała nową infrastrukturę. Dobudowano m. in. klatkę schodową, powstała szatnia dla dzieci oraz w budynku szkoły powstały 4 łazienki, dodatkowe szerokie korytarze, pomieszczenie gospodarcze i wiele innych udogodnień i rozwiązań dla dobra i bezpieczeństwa dzieci.

Ferie ze sportowymi sukcesami dzieci i młodzieży z Nawodzic Podczas ferii zimowych uczniowie szkoły Podstawowej z Nawodzic oraz ich starsi koledzy i koleżanki brali udział w szeregu konkursach, wyjazdach i imprezach sportowych oraz turystyczno krajoznawczych organizowanych min. przez Szkołę Podstawową w Nawodzicach, Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie oraz Ośrodek sportu i Rekreacji w Staszowie.

W minioną niedzielę tj. 12.02.2017 r. w niezwykle uroczystej oprawie 23 pary małżeńskie z terenu gminy Klimontów świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

W dniu 14 lutego 2017 roku Gmina Klimontów przystąpiła do akcji „Światełko dla Armii Krajowej”, organizowanej z inicjatywy Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Światowego Związku Żołnierzy AK. Akcja ma związek z 75 rocznicą przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

9 lutego 2017 roku grupa 45 zawodników i zawodniczek trenujących piłkę nożną na Orliku wzięła udział w wyjeździe na kryte lodowisko do Dębicy. Organizatorami wyjazdu byli Wójt Gminy Klimontów mgr inż. Marek Goździewski oraz Animator Orlika Krzysztof Dywan.

esamowitych wrażeń podczas magicznego wieczoru w Cykadzie doznali młodzi adepci piłki nożnej uczęszczający na zajęcia piłkarskie na Orliku. Organizatorem tego spotkania byli: Wójt Gminy Klimontów mgr inż. Marek Goździewski, Animator Orlika Krzysztof Dywan, Państwowa Inspekcja Sanitarna w Sandomierzu oraz Piotr i Beata Sudy - Restauracja Cykada.

14 najgorliwszych młodych parafian z Klimontowa w dniach 20/21 stycznia brało udział w pielgrzymce na Jasną Górę.

Informacja dot. spotkania opłatkowego w OSP Klimontów

Wielkość czcionki
Zmiana kontrastu