Orlik 2012

Kompleks sportowy położony przy ulicy Zysmana pomiędzy stadionem LKS Klimontowianka, przystankiem autobusowym i warsztatami szkolnymi. Boiska zostały wybudowane w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012", którego założeniem jest udostępnienie dzieciom i młodzieży w całej Polsce nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

Czytaj więcej...

Aleja kasztanowa

Nasza zabytkowa aleja pamięta czasy Ossolińskich i jest najdłuższą w Europie aleją kasztanowców (liczy ok. 200 szt.).

Czytaj więcej...

Bitwa pod Konarami

Na przełomie 1914-15 roku, front austriacko- rosyjski zatrzymał się na linii rzeki Nidy. Na odcinek ten skierowano na początku marca 1915 roku I Brygadę Legionów, która weszła w skład I Armii austriackiej pod dowództwem generała Dankla.

Czytaj więcej...

Pałac w Górkach

Pałac wybudował Jan Zbigniew Ossoliński w XVII w. (około 1620 roku). Eugeniusz Niebelski przypuszcza, że w czasach sięgających początków Klimontowa mógł istnieć w tym samym miejscu dwór kasztelana krakowskiego Klemensa.

Czytaj więcej...

Bożnica

Synagoga została zbudowana w latach 1846-1851, powstała we wschodniej części miasta, tworzącej dzielnicę Żydowską, przy niewielkim placu tuż obok rynku, sąsiadując bezpośrednio z cmentarzem żydowskim.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Copyright © 2015 Klimontów wita... Wszelkie prawa zastrzeżone.