Aktualności

Piknik wakacyjny strażacko-rozrywkowy

W dniu 2022.07.17 na stadionie LKS Klimontowianki odbył się piknik wakacyjny. Już o godz. 10 rozpoczął się turniej w piłce nożnej dzieci o Puchar Burmistrza Marka Goździewskiego. W turnieju rywalizowały ze sobą drużyny dzieci, które wybrały sobie nazwy Realu Madryt, FC Barcelony, Bayernu Monachium oraz Juventusu Turyn. Po zakończonych rozgrywkach każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar z rąk Burmistrza.

Po krótkiej przerwie o godz. 1430 rozpoczęły się zmagania jednostek OSP z terenu naszej gminy w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. W strażackich zmaganiach wzięło udział 6 drużyn: jedna żeńska – KDP Klimontów oraz pięć męskich: Goźlice, Klimontów, Nawodzice, Zakrzów oraz Zakrzów 2. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7*50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Tomasz Chmielewski. Wśród drużyn męskich zwyciężył zespół z Klimontowa, drugie miejsce zajęli strażacy z drużyny Zakrzów, a najniższe miejsce na podium zajęła druga drużyna z Zakrzowa. Kolejne miejsca zajęły ekipy z Goźlic i Nawodzic. Burmistrz Miasta i Gminy Klimontów dla drużyn za zajęcie czołowych miejsc ufundował nagrody finansowe. Męska drużyna z Klimontowa za zajęcie 1. miejsca została dodatkowo nagrodzona przez firmę Strefa-Tech Anna Różalska.

Dla dzieci pyszne smakołyki przygotowały panie z KGW Klimontowianki. Na bocznym boisku prowadzone były animacje i zabawy dla dzieci z firmą Animi. Piknik zakończył się Festiwalem kolorów.

Organizatorami imprezy byli: MGOK Klimontów, LKS Klimontowianka Klimontów, ZG ZOSP Klimontów oraz KGW Klimontowianki.