AktualnościAzbest

Podpisanie umowy na usuwanie azbestu

W dniu 23.04.2026 r. Burmistrz Miasta i Gminy Klimontów Marek Goździewski podpisał umowę na realizację zadania pn.: „Realizacja programu usuwania materiałów zawierających azbest z terenu Gminy Klimontów” – dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przy udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”. Część 2) Przedsięwzięcia w zakresie zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest realizowane w gospodarstwach rolnych” – w formie dotacji w kwocie 137 816.00 zł.
Zakres rzeczowy zadania obejmuje: transport i utylizację – 196.88 Mg azbestu.

Loga WFOŚiGW w Kielcach, MKiŚ, NFOŚiGW