Rok 2018

Podczas tegorocznych ferii zimowych jak co roku odbyły się Bezpieczne Ferie na stoku narciarskim w Konarach. 12 i 13 lutego na stoku niemal 120 dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy miało okazję uczyć się jazdy na nartach pod okiem instruktorki. Akcja zorganizowana została przez Wójta Gminy Marka Goździewskiego we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Klimontowie i Policją. Poza nauką jazdy na nartach dla dzieci były przygotowane pogadanki dotyczące bezpieczeństwa zarówno na stoku jak i podczas spędzania wolnego czasu. Strażacy pokazywali dzieciom jak należy wykonywać sztuczne oddychanie oraz jak należy reagować w przypadku gdy ktoś ulegnie wypadkowi.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy byli przez lata wymazywani z polskiej historii. Dzięki świętu ustanowionemu z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego przywrócono bohaterom tzw. „drugiej konspiracji” należne im miejsce w historii. Dla uczczenia pamięć Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem płk. Antoniego Wiktorowskiego i Walczących o Wolność w latach 1939-1945.

Trzynastego lutego 2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w Pokrzywiance odbyło się Spotkanie Profilaktyczne Członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Klimontów. Przybyłych gości m.in. Panią Marię Sokal – Powiatowego Rzecznika Konsumentów, Pana Andrzeja Swajdę Radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Radnych Gminy Klimontów Panie Alicję Berbeś, Halinę Aly Amer, Panów Grzegorza Gwizdonia, Marka Bargla, Roberta Orłowskiego, Piotra Lipca powitał Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski. Pogadankę o przysługujących prawach m.in. z zakresu zawierania umów, nieprzemyślanych zakupów przez Internet czy telefon przeprowadziła Pani Maria Sokal. Pani Maria uświadomiła zebranym jak bardzo ważna jest edukacja konsumentów, ale też uczenie ich ostrożności i świadomości na temat tego, co tak naprawdę oznacza złożenie własnego podpisu pod umową. Kolejną prelekcję przeprowadził sierżant sztabowy Mateusz Przybyła – dzielnicowy Gminy Klimontów, który spotkał się z Paniami, aby uwrażliwić ich na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa. Spotkanie posłużyło także zwiększeniu świadomości mieszkańców o tego typu zjawiskach i przekazaniu informacji o tym, jak postępować w przypadku zagrożenia. Sierżant sztabowy mówił również o tym jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby mieszkanki wiedziały jak ustrzec się przed zagrożeniami, mundurowy mówił m.in. o metodach działania przestępców, ale przede wszystkim apelował o ograniczone zaufanie do nieznanych osób. Nie zabrakło również informacji, jak ważna jest czujność i dbałość o swoje bezpieczeństwo na drodze i konieczności noszenia elementów odblaskowych w trakcie pieszych spacerów. Na zakończenie podsumowanie przeprowadzonych pogadanek Panie częstowały lokalnymi smakołykami. W spotkaniu udział wzięło 150 osób.

W sobotę 17.02.2018 r. na hali sportowej im. Jana Pawła II w Klimontowie odbył się „II Turniej Piłki Nożnej ku pamięci Sebastiana Koguta”. Rywalizację w grupach prowadziło 8 drużyn: 1. Sami Swoi 1 2. Sami Swoi 2 3. KSZO Ostrowiec 4. Hetman Włoszczowa 5. Zryw Zbigniewice 6. FC Goźlice 7. Cykada 8. Oldboys Klimontów W trakcie turnieju odbyło się 14 meczy drużynowych, mecz pokazowy grup młodzieżowych „Klimontowianki Klimontów” zorganizowany przez trenera Karola Boryckiego, a także występ zespołu tanecznego GEST IV z Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie pod opieką instruktora Katarzyny Serafin. Pouczającą prelekcję na temat szkodliwości picia alkoholu i zażywania narkotyków wygłosił spiker zawodów Pan Tomasz Ferens. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Sami Swoi 1, drugie drużyna Sami Swoi 2, trzecie – Cykada, czwarte miejsce zajęła drużyna Zryw Zbigniewice. Puchar w kategorii Król Strzelców otrzymał Michał Mikosa, Najlepszy Bramkarz Patryk Majchrowski, Najlepszy Piłkarz Konrad Stępień. Uroczystego wręczenia pucharów dokonał Zastępca Wójta Gminy Klimontów Edward Przytuła. W turnieju udział wzięło 86 osób, w trakcie całego dnia halę odwiedziło około 160 kibiców.

W sobotę 10 stycznia 2018 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Klimontowie odbyła się XIII edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej „Oldboys” o Puchar Wójta Gminy Klimontów Marka Goździewskiego. Kibice piłkarscy obserwowali wiele widowiskowych sytuacji meczowych, celnych strzałów i efektownych parad bramkarskich.

Po raz 26 dnia 1 lutego br. w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie odbył się pełen ciepła i radości Koncert Świąteczno-Noworoczny. W imprezie tradycyjnie udział wzięły dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia prowadzone przez GOK Klimontów. W wydarzeniu na scenie udział wzięło ponad 120 artystów z formacji tanecznych „Gest”, Gminnego Studio Piosenki i Muzyki oraz Szkoły Muzycznej I stopnia działających w Naszym Ośrodku. Zaprezentowany program artystyczny spotkał się z entuzjastycznym aplauzem publiczności. Po koncercie młodzi artyści usłyszeli od Wójta Gminy Klimontów – Marka Goździewskiego serdeczne słowa uznania a w podziękowaniu otrzymali słodkie upominki. Z dziećmi i młodzieżą na co dzień pracują instruktorzy: taniec – Katarzyna Serafin, muzyka – Marcin Maziarz. Organizacja tak spektakularnego widowiska mogła odbyć się dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, między innymi: Dariusza Chmielowca, Ryszarda Janika oraz mam dzieci uczęszczających na zajęcia: Agnieszka Dudek, Anna Gronek, Barbara Foch, Małgorzata Adamczak oraz dyrektorowa oraz pracowników Ośrodka.

W niedzielę 28 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Olbierzowicach odbył się wyjątkowy koncert pn. „Idzie kolęda, polska kolęda”. Koncert ten zainaugurował obchody Jubileuszu 100-lecia konsekracji Kościoła parafialnego. Przy wypełnionym po brzegi kościele najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zaśpiewała Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z towarzyszeniem Strzyżowskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Zaproszonych Gości oraz mieszkańców parafii Olbierzowice i gminy Klimontów przywitał ks. Kanonik Zbigniew Kuras. Po koncercie Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski za tak wspaniały występ podziękował artystom a w szczególności Pani Alicji wręczając Jej kosz kwiatów i pamiątkowy obraz. Pani Alicja do jedenastego roku życia mieszkała w Olbierzowicach w budynku obecnej Świetlicy Wiejskiej, gdzie została serdecznie przyjęta przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i poczęstowana lokalnymi smakołykami. Organizatorami koncertu byli: ks. kanonik Zbigniew Kuras proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Olbierzowicach, Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski, Sołtys i Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Olbierzowicach.

W Ułanowicach przybyłych Gości przywitał Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski, którzy następnie zabrali głos. Po przemówieniach Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Olbierzowicach – Ks. Zbigniew Kuras poświęcił wyremontowany most. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Poseł na Sejm RP Marek Kwitek, Wicewojewoda Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Starosta Powiatu Sandomierskiego Stanisław Masternak, Członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego Marcin Piwnik, Radny Powiatu Sandomierskiego Leszek Galata, Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski. W Płaczkowicach wyremontowaną drogę gminną nr 331026T Płaczkowice przez wieś od km 0+736 do km 2+276 poświęcił Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Mydłowie Ks. Tomasz Kwaśnik. Symboliczną wstęgę przecięli Poseł na Sejm RP Marek Kwitek, Sołtys Pokrzywianki Andrzej Pyszczek, Sołtys Płaczkowic Barbara Gromska.

Sylwestrową zabawę w Gminie Klimontów tradycyjnie zorganizowano na Rynku Klimontowskim Mieszkańcy gminy bawili się w rytm największych hitów 2017 roku. Noworoczne życzenia punktualnie o północy złożył osobiście Wójt Gminy Klimontów Marek Goździewski, a niebo rozświetlił pokaz fajerwerków. Następnie wszyscy zostali częstowani lampką szampana, cukierkami oraz otrzymali kalendarz na rok 2018. W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy oglądali pokaz laserowy wykonany przez mieszkańca Klimontowa Łukasza Przybyła. Zapraszamy znów za rok.

W dniu 29.12.2017 r. w Jednostce OSP Krobielice odbyło się uroczysty odbiór wykonania zadania pn.: „Dofinansowanie remontu strażnicy oraz zakupu sprzętu i umundurowania strażackiego dla jednostki OSP Krobielice”. Organizatorem spotkania był Zarząd Jednostki OSP Krobielice. W odbiorze wzięli udział Poseł na Sejm RP Marek Kwitek oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu st. kpt. mgr inż. Piotr Krytusa, Wójt Gminy w Klimontowie Marek Goździewski oraz strażacy z jednostki OSP Krobielice.

Zmiana wielkości fontu
Zmiana kontrastu