AktualnościSport

Historyczna wygrana z Koroną Kielce

Historycznego wyczynu dokonali nasi młodzi zawodnicy rozgrywający Świąteczny Turniej Piłkarski Drużyn w kategorii Orlika pokonując Koronę Kielce 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył głową z 15 metrów na hali Kacper Nowakowski zapewniając naszej drużynie miejsce na podium oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Klimontów mgr inż. Marek Goździewski oraz UKS Orlik Klimontów. Nasza drużyna grała w składzie: Mateusz Augustyn, Tomasz Szymański, Dominik Szymański, Dawid Ura, Kacper Nowakowski, Antoni Figacz, Kacper Moskal. Trenerem naszego zespołu był pan Krzysztof Dywan. W tym samym dniu młodsi zawodnicy uczestniczyli w turnieju w Dwikozach zajmując miejsce poza podium. Bilans spotkań: wygrane z Koprzywianką Koprzywnica 6-0, Baszta II Rytwiany 3-0 remis z Wisłą Sandomierz 1-1 oraz nieznaczne przegrane ze Starem Starachowice 1-2, oraz Basztą Rytwiany 1-2. Najlepszym strzelcem został Olaf Żyłowicz trafiając 6 bramek. Drużyna grała w składzie Olaf Żyłowicz, Miłosz Zaroda, Igor Adamczyk, Michał Sudy, Piotr Sałata, Igor Zawierucha, Michał Madej. Trenerem zespołu był Andrzej Dywan.